ana sayfa > GENEL, SEO Nedir? Neden önemlidir? > SEO Nedir? Neden Önemlidir?

SEO Nedir? Neden Önemlidir?

Arama Motoru Optimizasyonu, arama motorlarında yapılan aramalar sonrası, ilk sayfalarda yer almak amacıyla yapılan çalışmalardır.

Arama Motorları Optimizasyonu (SEO), temel anlamıyla; internette bulunan arama motorlarında üst sıralarda yer almak için internet sitenizde yapılan iyileştirme çalışmaları olarak tanımlanabilir.
SEO, sitenizde yapacağınız kod değişiklikleri sonucu arama motorlarında konuya uygun olarak üst sıralarda yer almak için kullanılır. İnternet’in gelişim süreci içinde kendini genişleten Arama Motoru Optimizasyonu kavramı özellikle 90’lı yılların sonunda devrim niteliğinde bir değişim göstermiştir.

Başlangıçta, Arama Motorunda ilk sayfada yer almak için sadece başlık ve meta tag kavramları yeterli oluyordu. Şimdilerde ise var olan milyonlarca internet sitesi arama motorunda aynı sistem ile yer alıyor. Bu da arama yapılan kelime sonrası çıkacak şirket sıralamasında onlarca sayfa açılmasına neden oluyor. Çünkü, gelişen teknolojiye uyumlu bir büyüme gösteren şirketlerin hepsi kendilerini internete tanıtan sitelere sahipler. Bu durum genel olarak tüm sektörlerde binlerce hatta milyonlarca internet sitenin var olmasına sebep oluyor. İşte bu ortamda artık sadece basit anlamda bir site düzenleme yerine geniş kapsamlı bir site optimizasyonu, sitenin arama motorlarında ilk sayfalarda gösterilmesini sağlıyor.

Arama Motoru Optimizasyonu, tamamen arama motorlarında oluşan kalabalık karışıklıktan sıyrılmanızı sağlayan bir çalışma. Optimizasyonun temelinde site tasarımında..devamını burdan okuyabilirsiniz..

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someoneShare on Google+0
 1. Çarşamba, 12 Eki 2011 zamanında 06:41 | #1

  güzel bir makale elinize sağlık artık seo olmazsa olmazlardan 🙂

 2. Nalan Esendemir
  Çarşamba, 12 Eki 2011 zamanında 12:00 | #2

  Sizin elinize sağlık:)

 3. Salı, 06 Ara 2011 zamanında 09:48 | #3

  🙂

 1. şimdilik geri bağlantı yok