ana sayfa > Nalan Esendemir (Editör), YAZARLAR > QNET Promosyon Şirketi’nin İptaline İlişkin

QNET Promosyon Şirketi’nin İptaline İlişkin

19137_218989139356_5931776_nBirkaç haftadır Qnet Promosyon Pazarlama ve Turizm Limited Şirketi’nin yasaklandığı ve Ticaret Bakanlığı’nda kaydının iptal edildiğine ilişkin haberler görüyorum, duyuyorum ve arkadaşlarımca haberdar ediliyorum.

ŞÖYLE Kİ YAPILAN HER HABERE, KONULAN HER RESME İNANIP İNANMAMAK İNSANIN KENDİ ELEŞTİRİ SÜZGECİNİN BİR SONUCUDUR…

Son zamanlarda yayınlanan haber içeriklerinde aşağıdaki fotoğrafa yer verilmektedir…

 

 

 

1360665195_27_Foto

Tabloda 27/12/2010- 570 Onay tarihi ve numarası ile yer alan ve onayını yine İstanbul İl GM’nin verdiği Qnet Promosyon Pazarlama ve Turizm Limited Şirketi’nin “vizesizlikten iptal” olduğu görülmektedir. Ancak toplumun büyük bir kesimi “vizesizlikten iptal” kelimesinin hukuki olarak ne anlama geldiğini bilmemektedir ve tabloya göre sadece firmanın iptal edildiği anlaşılmaktadır.

Bu kavramın ne anlama geldiğini bilmenize de gerek kalmamakla birlikte biraz takipte kalıp Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın sitesinde firmanın tam unvanını ve şehrini yazarak  ufak bir sorgulamayla…

Belgeyi sorgulamak için tıklayınız…

Güncel ve doğru bilgiye ulaşabilirsiniz…

Görüldüğü üzere firma 6310572024 vergi numarasıyla sistemde kurulu görülmektedir. Bundan da benim tarafımdan anlaşılıyor ki “vizesizlikten iptal” tabiri vizenin yani gerekli yıllık veya herhangi bir süre için alınması gereken iznin veya yenilemenin yapılamaması durumunu belirtiyor… Bu kavramı hukuk öğrencilerinin veya avukatın veya bilen birilerinin daha açık şekilde anlatmasını da rica ediyorum ki bilinçlenelim..

Hukuk kavramlarından korkan bir millet olmaktansa, en azami derecede de olsa konu hakkında fikir yürütebilecek kadar bilgi sahibi olmakta fayda görüyorum..

Resmi gazetede 11.04.2013 tarihli Türk Ticaret Kanunu okumak isteyenler aşağıdaki resme tıklayarak belgeyi pdf olarak görüntüleyebilirler…

ps2 (1)

 

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someoneShare on Google+0
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok