ana sayfa > Basında QNP Türkiye, GENEL, QNET Network Marketing Nedir? Nasıl Çalışır? > ‘Q Net Makes Possible’ dediler ve en zoru başardılar (Kanaltürk)

‘Q Net Makes Possible’ dediler ve en zoru başardılar (Kanaltürk)

Çarşamba, 25 Oca 2012 yorum ekle yorumlara git

‘Q Net Makes Possible’

dediler ve en zoru

başardılar

 

Dr. Şeref Menteşe, Q Net İnternational in Frainchaise’ri, Q Net Promosyon Pazarlama ve Turizm Ltd. Şirketi’nin Türkiye Genel Koordinatörü oldu.Q Net Promosyon şirketi sonunda hedefine ulaştı. Şubat 2011 tarihinden bugüne tüm dünya e-ticaret Network üzerinden satış yapan şirket, ilk kez model olarak yerel yapılanmaya giderek, E Commerce anlayışını dizayn etti.

Hong Kong merkezli tüm dünyaya satış yapan Q NET, ülkemizde kalıcı olmak ve yerel ürünlerin dünya pazarına açılmasına imkan sağlamak için, İstanbul merkezli Q Net Promosyon Pazarlama ve Turizm Ltd. Şirket’ine franchise haklarını verdi, yapılanmasını tamamladı ve onbinlerce tüketiciye ulaştı.

18 Ocak 2011 günü Hong Kong ve Kuala Lumpur merkezinin en üst düzey yetkilileri gizlice görüşmelerini sürdürdükleri transferi sessiz sedasız gerçekleştirdiler.

Yapılan görüşmelerin ardından, Dr. Şeref Menteşe Q NET Promosyon şirketinin Türkiye Genel Koordinatörü oldu. 18 Ocak Çarşamba günü İstanbul Boğazı’nın en ünlü otellerinden birinde buluşan şirket yetkilileri, ”Yaklaşık dört aydır süren görüşmeler sonuçlandı ve Dr. Şeref Menteşe, şirketimiz adına çok önemli olan ‘Türkiye Genel Koordinatörlük’ görevini üstlendi” açıklamasını yaptılar.

Q net Promosyon Genel Müdürü Cem Geyik, şirketin en üst düzey temsilcilerinin katıldığı görüşmeler sürecinde; Dr. Şeref Menteşe’nin tek bir şartla bu görevi üstlendiğini belirtti. Menteşe açıklamasında ”Türkiye’de çok özel bir ürüne sahip olup üretemeyen, sermayesi olmayan veya dâhiyane bir fikri olup ürün haline getirmek için destek bulamayan, üstün zekâlı çok yetenekli insanlarımız var. Öncelikle Türkiye ve sonra tüm dünya pazarında satılmak üzere; ürün veya ses getirecek fikirlerine sahip çıkıp, onlara öncülük etmek istiyorum” dedi.

”158 Ülkeye E commerce olarak satış yapan Q Net Ltd. Şirketi ve Franchise firma olan Q Net Promosyon Pazarlama ve Turizm Ltd. Şti., Dr. Menteşe’nin talebine olumlu bakmasına rağmen; değerlendirme adına dört ay gibi bir süreye ihtiyaç duyuldu ve sonunda Türkiye’de fikir veya ürün sahibi olup sermayeye ve pazara ihtiyaç duyan her Türk vatandaşına; Q NET Promosyon şirketinin kapıları açıldı” diyerek sözlerine devam eden Sayın Sivakumaran ”Görüşmelerin bu düzeyde yürümüş olması, Dr. Şeref Menteşe’nin Türk insanının parlak zekasına ve çalışkanlığına güveniyor olmasından kaynaklanıyor” diyerek açıklamasını sürdürdü.

Uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimi Uzmanı olan Dr. Şeref Menteşe, Almanya’da yaptığı başarılı çalışmalarla gurbette yaşayan Türklere bir örnek olmuştu. 2003 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yapan Dr. Şeref, sürekli tüketici haklarını ve pasifleşen gençliğin faal bir şekilde ekonomiye kazandırılmasını savundu.

Almanya ve Malezya merkezli gıda takviyeleri üretimi olan Dr. Menteşe, turizm alanında da çok kısa zamanda büyük başarılara imza attı. Altınoluk Beyza Hoteli kuran ve mütedeyyin kesime kaliteli hizmet sunan Dr. Şeref, çok yakında da İstanbul Şile-Ağva arasında yeni bir otel açmaya hazırlanıyor.

Menteşe’ye, ”Neden Q NET?” diye sorduğumuzda, verdiği cevap oldukça duygu yüklü ve heyecan vericiydi. Açıklamasında: Ben çok genç yaşta babamı kaybettim, iki kardeşim ve annemle gurbette yalnız kaldım. Ailemi geçindirebilmek için aklımda çok güzel fikirler olmasına rağmen sermayem olmadığından, üniversitenin en başarılı öğrencisi olmama rağmen; geçim derdiyle kağıt ve eldiven fabrikalarında çalışarak üç beş kuruş sermaye toplamaya çalıştım.

‘Q Net’ kahve köşelerine mahkum olmuş umutsuz gençliğe gelir kapısı olabildiğini belgelemiş, son derece güvenilir bir şirket. Beş kuruş sermayesiz, ayda binlerce lira kazanılabilen bir organizasyon olduğunu, resmi evrakları detaylarıyla inceledikten sonra emin oldum. En son geçen hafta ‘Tüketici ve Rekabeti Koruma Genel Müdürlüğü’ tarafından lisansları verilen yeni ürünleriyle; binlerce gencimize umut ve iş kapısı olabilir. Benim için en önemli konu, fikir ve ürün sahibine sahip çıkmak ve her konuda fazlasıyla destek olmaktır. Bu konuda şirket merkezi ile gereken anlaşma sağlandı ve 18 ocak itibariyle Genel Koordinatör olarak; yeni jenerasyon çok katmanlı satış yöntemiyle binlerce gencimize resmi bir şekilde, helâl para kazandırmak için proje çalışmalarımıza başladık. Çok yakında olumlu ve yapıcı gelişmeleri hep beraber göreceğiz” dedi.

Gıda takviyeleri ve turizm alanlarında, çok dikkat çekecek açılım ve yatırım yapma projelerinin olduğunu vurgulayan Dr. Şeref Menteşe, ”Ülkemdeki tüm üretken fikir ve güzel ürün sahibi insanları, doğrudan benimle görüşmeye davet ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

24 Ocak 2012 Salı/www.kthaber.com- Haberin linki


Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someoneShare on Google+2
 1. mesut
  Cuma, 23 Kas 2012 zamanında 11:59 | #1

  çok sağlam ve geleceği olan bir iş

 2. sergen
  Pazar, 02 Ara 2012 zamanında 09:39 | #2

  insanlar değerlendirse işçi kalmazlar

 3. sergen
  Pazar, 02 Ara 2012 zamanında 09:45 | #3

  Objektif kaynaklardan araştırın. Asılolan budur…Qnet yaşam tarzıdır, bakış açısıdır. herkes kendi işini yapmak ister fakat kimse ona bu şans sunulunca bunu yapacak cesareti bulamaz kendisinde çünkü hayalleri yoktur. Kesinlikle yoktur…

 4. Nazangençtürk
  Salı, 15 Oca 2013 zamanında 09:22 | #4

  Ben bu sisteme ınanıyoorumki tüm türkiyeyi saracak .

 5. KEVSER AYKOL
  Salı, 19 Şub 2013 zamanında 06:36 | #5

  network marketing ailesinde olmak gerçekten çok gurur verici.6aylık oğlumun geleceğini qnet hazırlıyor teşekkürler iyiki hayatımızdasın qnet.

 1. şimdilik geri bağlantı yok