ana sayfa > GENEL, Potansiyel Müşteriye Nasıl Ulaşılır? > Potansiyel Müşteriye Nasıl Ulaşılır?

Potansiyel Müşteriye Nasıl Ulaşılır?

Cumartesi, 06 Ağu 2011 yorum ekle yorumlara git

Bazı arkadaşlar satış ortaklığı yapmak amacıyla açmış oldukları blog veya web sitelerinde belirli bir ziyaretçi sayısına ulaşmış olsalar bile para kazanamadıklarından şikâyet ediyor. Bunun nedeni sitenizde veya bloğunuzda üzerinde durduğunuz alan dışında çok fazla dağınık kelimeler barındırmanızdır.

Hosting, web site kurmak isteyen kişilerin satın alabileceği bir hizmettir. Fakat siz sadece ziyaretçi çekmek amacıyla sitenizle hiçbir alakası olmayan sanatçı resimlerini yayınlar, zayıflama çaylarından bahsederseniz amacınıza hizmet etmekten çıkarsınız.  Ziyaretçileriniz artsa bile para kazanamazsınız.

Hosting şirketine satış ortaklığı yaptığınız bir web sitesinde konuya sadık kalmalı, site kurmak, blog yazarlığı, hosting, wordpress  ve domain gibi alakalı konularda makaleler yayınlamalısınız. Bu konular hakkında arama yapan kişiler sizin hedef müşteri kitlenizdir. Dağınık arama terimlerinden gelecek bin ziyaretçi yerine bu konular hakkında araştırma yapan 100 ziyaretçi size daha çok para kazandırır. Eğer zayıflama ürünleri üzerine satış ortaklığı yaparak para kazanmak istiyorsanız bu konuyu ele alan farklı bir web sitesi oluşturmalısınız. Hosting, site kurma ve blog yazarlığı üzerine kurmuş olduğunuz web sitenizde zayıflama çaylarının yeri olamaz.

İnternet pazarlamacılığında hedef kitle çok önemlidir. Yolunuzu kaybetmemeli ve hep aynı konu üzerinde yoğunlaşmalısınız.  Pazarlamak istediğiniz ürün için müşteri gibi düşünün ve onların bu ürüne ulaşmak için arayabileceği kelimeler üzerine yazılar yazın. Stratejinizi buna göre belirleyin ve konuyu dağıtmayın. Web sitenize hedef kitlenize uygun içerik girin. Sırf ziyaretçi gelsin de nereden gelirse gelsin mantığı ile hareket etmeyin. Sakın unutmayın ne aradığını bilen bir ziyaretçi internette amaçsızca dolaşan yüz ziyaretçiden çok daha iyi bir potansiyel müşteridir.

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someoneShare on Google+0
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok