ana sayfa > Bilgisayar ve Yazılımlar > Pek yakında..2011’in Teknolojileri

Pek yakında..2011’in Teknolojileri

Çarşamba, 17 Ağu 2011 yorum ekle yorumlara git

Teknoloji artık kontrol edilmesi güç bir şekilde her zamankinden de hızlı değişiyor. Biz 2010’u nasıl yakalarız diye düşünürken 2011’de yakın zamanda piyasaya çıkması beklenen çılgın teknolojiler “tuş” edebilecek özellikleriyle bizi daha da fazla çaba göstermeye zorlayacağa benziyor.

1. Samsung’un 9 seri laptopları

Macbook Air’in rakibi olarak gösterilen Samsung’un 9 serisi laptopları 1.31 kg ağırlığa sahip. Bu laptoplar Mart ayında ABD’de piyasaya çıkacak.

2. WheeMe masaj robotu

Las Vegas’ta düzenlenen CES fuarı esnasında tanıtılan bu mobil robot yaptığı masajla iyi iş yapacağa benziyor. 69 dolardan satılması planlanan robotun bu yıl içnide ABD’de satışa çıkması bekleniyor.

3. Nintendo 3D

Gözlük olmadan 3D oyun oynama imkanı sunan Nintendo 3D oyun konsolu 232 euro’dan satılacak. 26 Şubat’ta Japonya’da piyasaya çıkacak konsolun diğer ülkelerde de Mart ayında piyasaya çıkması bekleniyor.

4. B & W Zeppelin iPod hoparlörü

Bowers & Wilkins, Apple AirPlay’le entegre zeplin şekilli bir hoparlör üretti. 600 euro’dan satılması planan bu hoparlörün Mart ayında piyasaya çıkması bekleniyor.

5. iGrill

Bilgisayar başında çalışırken “Yemek pişti mi, pişmedi mi?” diye iki de bir mutfağa gitmenize gerek yok. iGrill mutfakta pişmekte olan yiyeceğin sıcaklığını ölçen bir termometreye sahip. Bluetooth vasıtasıyla siz mutfakta değilken iPhone’unuzdan size yemeğin durumu hakkında bilgi geçen bu alet popüler olur mu bilemiyoruz.

6. NPower Jeneratör

Mobil cihazları şarj etmek için vücudumuzla oluşturduğumuz enerjiyi kullanan bu aletle “Şarjım bitti” klişesinin önüne geçebilirsiniz. Bir sırt çantasında rahatlıkla taşıyabileceğiniz bu cihazla her hareketiniz anlam kazanacak ve enerjiye dönüşecek.

7. Samsung SUR40

Bu çok fonksyionlu LCD masayı parmaklarınızla kullanabilirsiniz. PixelSense teknolojisine göre dizayn edilen SUR40 özellikle işletmeler ve okullar için umut verici bir gelişme. 23 ülkede birden piyasaya çıkacak.

8. Motorola XOOM

Apple tablet yapar da Motorola geri kalır mı. iPad’i rakip olarak belirleyen Motorola Xoom ile oldukça iddialı. CES 2011’in en çok dikkat çeken ürünlerinden biri olan tablet fuarda ödül bile almıştı. Flash Player ile yüzde 100 uyumlu olan XOOM’un önümüzdeki bahar satışa çıkması bekleniyor.

9.Sony Ericsson PSP Telefon

Sony Ericsson yaptı yapacağını ve PSP ile telefonu birleştirdi. Çoklu dokunmatik ekranlı telefon sizi eğlencenin uçsuz bucaksız dünyasına gönderiyor.

10. Nike’ın GPS’li kol saati

Nike ve TomTom işbirliği yaptı. Ortaya GPS’li kol saati çıktı. Ürün 1 Nisan’da ABD’de satışa çıkacak.

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someoneShare on Google+0
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok