ana sayfa > GENEL, NM Şirketlerinin Sistemi ve Evreleri > NM Şirketlerinin Sistemi ve Evreleri

NM Şirketlerinin Sistemi ve Evreleri

Çarşamba, 10 Ağu 2011 yorum ekle yorumlara git

Network marketing kelime anlamı olarak; bilgisayar ağı (network) ve pazarlama (marketing) anlamına gelir. Ancak network marketing ne bilgisayarla ilgili bir konu ne de pazarlamadır. Peki alakası yok da neden bu ismi almış? Sadece sistemin dizilimi bilgisayar ağını anımsattığı için.

Network marketing, bir günde 100 saatlik ya da 500 saatlik kazanç sağlayabilme imkanıdır. Diğer bir deyişle 1 kişinin %100 çabası yerine, 100 kişinin %1 lik çabasıyla para kazanabilmek. Ülkemizde bu sistemi kullanan 100den fazla şirket bulunmaktadır. Bazı şirketler satışa ağırlıklı olduğu halde, bazı şirketler organizasyon ağırlıklıdır. Hatta hiç satış yapma zorunluluğu ya da aktiflik gerektirmeyen tamamen organizasyon odaklı şirketler de vardır. Yerli yabancı bazı network marketing şirketleri;

Amway, avon, agel, biobellinda, calivita, dione, EMS(Erol Marketing Sistem), ffi, forever living, gdi, herbalife, oriflame, quest.net, unicity ve daha nice şirket bulunmaktadır.

Evet bazılarını duydunuz ya da biliyorsunuz, hatta bu şirketlerde çalışmış da olabilirsiniz. Peki doğru zamanda doğru şirkette miydiniz? Network marketing şirketlerinde en çok kazananlar doğru zamanda doğru şirkette çalışanlardır.

Network şirketlerinde evreler vardır.

Başlangıç———>En zor dönemdir, kimse ismini duymamıştır, ürün satarken de üye ararken de zorlanırsınız, şirkette sistem tam olarak oturmamıştır. Ancak bu bedelleri ödeyenler ve zorluklarına katlananlar en çok kazananlardır.

Hızlı Büyüme—->Ürün satışı biraz kolaylaşır, artık bilinen bir şirket olma yolundadır şirketiniz. Güven verdiği için üye bulmak çok kolaydır. Kazançlarınız hızlı artar fakat ilk evrede girenlerin gelirlerine ulaşabilmek için onlardan daha çok çalışmanız gerekebilir.

Markalaşma—–>Üye bulmak ilerleyen zamanlarda zorlaşabilir, bu dönemlerde girenler satıcı olmayı göze almalıdırlar. Güzel haber, ürün satışını çok kolaylaştırır. Başlangıç döneminde girenlerin gelirleri sınır tanımazken, markalaşma döneminde girenlerin gelirleri sınırlı olur. İnternette network marketing sistemlerinden ayda 50bin dolar, 100bin dolar kazananları görecek ya da çevrenizden duyacaksınız, bu kişilerin büyük çoğunluğu hızlı büyüme evresine geçmeden şirkete katılanlardandır. Dünyanın en saygın network marketing dergisinin de yazdığı üzere binlerce kişi bu sektörden dolar milyoneri olmuştur. Finans uzmanları da gelecekte her 5 zenginden 1’inin gene network marketing sektöründen çıkacağı yönünde görüşleri vardır.

Teknoloji nasıl olanca hızıyla gelişiyorsa, pazarlama alanında da bu gelişmeler oluyor. Artık kapı kapı ürün satmak yerine alışveriş modeli yapılıyor. Dünyada yaşanan değişim karşısında sizin düşünceniz nedir? Seyretmek mi? Değişimi yaşamak mı?

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someoneShare on Google+0
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok