ana sayfa > Affiliate Marketing Hakkında, GENEL > Affiliate Marketing Nedir?

Affiliate Marketing Nedir?

Cumartesi, 06 Ağu 2011 yorum ekle yorumlara git

Affiliate marketing sisteminin Türkçe karşılığı satış ortaklığıdır. Bu işi internet üzerinden yapılan komisyonculuk olarak düşünebilirsiniz. Affiliate marketing sisteminin mantığı; başkalarının ürünlerinin internet üzerinden pazarlanmasına yardımcı olarak bunun karşılığında komisyon almaktır. Bu iş online olarak tamamen internet üzerinden yürütülmektedir.

Affiliate marketing sistemi son yıllarda internet girişimcileri arasında en popüler kazanç sistemlerinden biri olmuştur. Bu kadar popüler olması son derece doğaldır. Çünkü affiliate marketing hem ürün sahipleri hem de satış ortakları için inanılmaz fırsatlar sunan bir kazanç ve ortaklık sistemidir. Sistemin en güzel yanları; sermaye gerektirmemesi, sıradan internet kullanıcılarının bile yapabileceği kadar basit bir mantığa dayanması ve internet üzerinden yapılmasıdır.

Satış ortakları ürünün satışına yardımcı olarak ürün sahibine kazandırır. Ürün sahibi bunun karşılığında satışına vesile olduğu her ürün için satış ortağına komisyon öder.

 

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someoneShare on Google+0
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok